1. kolo VTL: Dušan Vítámvás zvítězil v prvním dostaveníčku v roce 2019

Liga stolního Stiga hokeje nesoucí název Vítámvás Training League (VTL) se minulý týden premiérově odehrávala v prostorách Ligy vozíčkářů. Vítězem 1. kola v roce 2019 se stal Dušan Vítámvás.

Celkem si hru s šesti táhly na každé straně přišlo zahrát kvarteto hráčů. Jmenovitě Pavel Koudelka, Dušan Vítámvás, Michal Ptáček a Tomáš Pětník. Základní část se odehrávala dvoukolově. Na každého hráče tak čekala porce šesti duelů. Skupinová fáze byla zejména bojem o prvenství, o které se přetahovali Dušan Vítámvás s Pavlem Koudelkou. První polovina vyšla lépe Pavlovi, ve druhé se zase do správné provozní teploty zahřál Dušan. Nakonec šel do semifinále z lepší pozice Pavel Koudelka. Třetí příčku ve skupině vybojoval Tomáš Pětník, jež byl o dva body bohatší než čtvrtý Michal Ptáček.

Převrátit pořadí po základní části mohlo play off. A také se tak do jisté míry stalo. Vyřazovací část se hrála na dva vítězné mače. Pavel Koudelka zkřížil hokejky s Michalem Ptáčkem a podle skóre výsledků to spíše vypadalo na fotbalová klání nežli Stiga hokejová. Oba duely totiž vyhrál Pavel Koudelka nejtěsnějším možným rozdílem 1 : 0.

Zatímco první semifinálová série nabídla branek jako šafránu, ta druhá byla na góly zase velmi bohatá. První duel vyhrál Dušan Vítámvás vysoko 7 : 2, ten druhý dotáhl stejný muž do vítězného konce třemi brankami v závěru do stavu 3 : 1. Poraženým protagonistou budiž Tomáš Pětník.

Třetí místo si v partii hrané opět na dvě vítězství uhrál Michal Ptáček v souboji s Tomášem Pětníkem. Nejprve výsledkem 4 : 2 a následně 3 : 2.

Finálová série mezi Pavlem Koudelkou respektive Dušanem Vítámvásem dospěla v prvním střetnutí do prodloužení. Mohlo za to skóre 1 : 1 v normální hrací době. Prodloužení ukončil Dušan, což ho náležitě nabudilo i do druhé bitvy, kterou opanoval již v řádném čase výsledkem 4 : 1.

Stal se tak zaslouženě vítězem 1. kola VTL v roce 2019. Pokud Vás zajímá, kdy se uskuteční další dějství, sledujte naše facebookové stránky, kde se termínu dalšího kola včas dozvíte!

Kompletní výsledkový přehled 1. kola najdete zde.